Letadlo narazilo do ruského kola

Sydney - Rušné chvíle zažilo malé australské městečko 300 kilometrů severně od Sydney. Malé letadlo tam narazilo do ruského kola. Dvě děti, které v té době byly na atrakci, vyvázly bez zranění. Stejně tak oba piloti. Záchranáři je ale vyprošťovali několik hodin. 

Hrozivě vyhlížející nehoda nakonec skončila bez vážnějších zranění. V zábavním parku ve městě Taree na východě Austrálie totiž letadlo narazilo do obřího ruského kola. Stroj vletěl do atrakce krátce po vzletu z nedaleké startovací dráhy. 

Po nehodě začalo z ultralightu Cheetah S200 unikat palivo, uvnitř zůstal uvězněn třiapadesátiletý pilot a dvaatřicetiletý cestující, navíc ale na vrcholu atrakce uvízly i dvě děti - 13letá Amber a její 9letý bratr Jess. Ty se podařilo vyprostit po 90 minutách, posádku pak po třech hodinách usilovné práce záchranářů.

Video Reportáž Dany Zlatohlávkové
video

Reportáž Dany Zlatohlávkové

Reportáž Dany Zlatohlávkové

Události - 1. 10. 2011

Záchranáři vyprošťují posádku letadla, které narazilo do ruského kola

Mluvčí místního hasičského sboru dodal, že všichni účastníci nehody zvládli místo opustit bez vážných zranění. Příčinu havárie je nutné objasnit. 

„Té atrakce jsem si vůbec nevšimnul, najednou jsme v ní prostě byli zapletení. Někdo se mě hned ptal, jestli jsem napojený na al-Káidu. Řekl jsem, ne proboha,“ řekl k tomu pilot Paul Cox. Pasažér John Rowan dodává: „Hlavně jsme se báli, že jsme někoho zranili. Chtěli jsme, aby zachránili jako první ty děti.“

Podle svědků byla atrakce chvíli před nehodou plná dětí, kvůli hrozícímu dešti se jich jen asi pět odvážilo k závěrečné jízdě. „Byl to šok,“ řekl návštěvník pouti Gary Jones. Jeho dva synové prý z kola slezli asi minutu předtím, než do něj letadlo vlétlo.