Washington oficiálně popřel kontakty s mimozemšťany

Washington - Americká vláda oficiálně prohlásila, že nemá žádné důkazy o existenci mimozemských bytostí. K tomuto nezvyklému vyjádření ji přiměl „hlas lidu“ na oficiálních internetových stránkách Bílého domu, kde mohou uživatelé zveřejňovat a podepisovat petice k čemukoli, a vládní úředníci na ně musí odpovědět, pokud nasbírají dostatek podpisů.

V tomto konkrétním případě podepsalo více než 5 000 lidí petici požadující, aby Bílý dům zveřejnil informace o mimozemských bytostech a více než 12 000 dalších se podepsalo pod petici požadující formální přiznání mimozemské přítomnosti snažící se o kontakt s lidskou rasou.

Všechny stoupence mimozemských civilizací ale zklamal Phil Larson z úřadu pro vědeckou a technologickou politiku Bílého domu. V prohlášení napsal, že americká vláda nemá důkazy o tom, že život existuje i mimo Zemi, nebo že by jakákoli mimozemská bytost kontaktovala jakéhokoli příslušníka lidské rasy. Uvedl také, že nemá žádné věrohodné informace o tom, že by někdo před lidmi existenci mimozemšťanů tajil.

Larson ale lidem, kteří v mimozemšťany věří, naději úplně nevzal. Napsal totiž také, že řada vědců a matematiků, kteří problematiku studují, došla k závěru, že pravděpodobnost života mimo Zemi je poměrně vysoká. Zároveň však upozornil, že pravděpodobnost našeho setkání s mimozemšťany je kvůli rozlehlosti vesmíru minimální.