V sudech u Jekatěrinburgu nalezeno přes 200 lidských embryí

Moskva - Několik barelů s více než dvěma sty lidskými embryi objevil ruský rybář v oblasti Uralu. Jejich stáří by mělo být mezi dvanácti až šestnácti týdny, označena byla štítky. Policie později oznámila, že jde o lékařský biologický odpad. Úřady chtějí případ vyšetřit.

Některé z celkem 248 lidských plodů byly pohozeny přímo v ruském lese. Zdravotnické úřady tvrdí, že zodpovědnost nese organizace pověřená odvozem odpadu z městských nemocnic, píše BBC.

Embrya byla ukryta ve čtyřech plastových sudech s formaldehydem. Na nich byly umístěny štítky s příjmením a čísly.

V ruském lese byla nalezena v sudech embrya
Zdroj: ČT24

Policie uvedla, že u některých barelů nebyla víka, tudíž se obsah rozptýlil v lese na zemi. Vesničané embrya objevili v lesnaté oblasti zhruba 70 kilometrů vzdálené od Jekatěrinburgu.

„Vypadá to, že tento biologický zdravotnický odpad není z jedné nemocnice, ale nejméně ze tří nemocnic v Jakatěrinburgu. Podle všeho organizace, která se zabývá likvidací tohoto odpadu, nesplnila předepsané požadavky,“ prohlásil náměstek místní vlády Vladimir Vlasov.

/*json*/{"map":{"lat":56.833333,"lng":60.6,"zoom":10,"mapTypeId":"roadmap"},"markers":[{"lat":56.833333,"lng":60.6,"type":"1","description":""}],"polylines":[],"circles":[],"polygons":[],"rectangles":[]}/*json*/