„Máme obavy, že s narůstajícím zoufalstvím by mohl Asadův režim přistoupit k užití chemických zbraní nebo by nad nimi mohl ztratit kontrolu,“ prohlásila Clintonová v Bruselu.
V Sýrii se mezitím dál bojuje. Syrské vládní jednotky se v boji proti povstalcům dostávají podle opozičních zdrojů stále více do defenzivy.
Při útoku povstalců na armádní kontrolní stanoviště na strategicky důležité silnici v provincii Idlib zemřelo nejméně sedm vládních vojáků. Na vojenském stanovišti v provincii Dajr az-Zaur Asadovi odpůrci údajně zasáhli vojenský vrtulník, který začal hořet. Těžké střety zuří v okolí Damašku, kde se vládní síly snaží získat znovu pod kontrolu předměstí dobytá povstalci.
Boje komplikují život civilistům
Obyvatelé Damašku si stěžují na delší výpadky elektřiny. Ty jsou kolikrát i dvanáctihodinové. Podle ministra energetiky za to mohou sabotáže na elektrickou síť. Civilisti si taktéž stěžují na zvyšující se ceny potravin a dalšího zboží. Jen vláda zdražila cenu nafty na 50 syrských liber (12 korun) za litr a od listopadu zdvojnásobila jízdné ve veřejné dopravě.
V severosyrské provincii Rakka dnes rezignovalo část regionálního vedení včetně viceguvernéra. Nelíbí se jim, že syrské úřady zabavují potraviny a pohonné hmoty určené pro provincii a posílají je do jiných částí Sýrie.