Radost turistům kazí na Mykonosu tlející odpadky

Atény – Turisty i místní obyvatele na řeckém ostrově Mykonos v těchto dnech trápí nesnesitelný zápach. Kvůli plánovanému propouštění tisíců státních zaměstnanců totiž stávkují na ostrově i pracovníci komunálních služeb, kteří mají na starosti odvoz odpadků. Ty se válejí podél silnic a značně kazí zdejší idylu. Úřady už přislíbily přijmout veškerá potřebná opatření k odstranění nakupeného odpadu.

Problémy s odvozem odpadků byly už hlášeny i z dalších turisty oblíbených řeckých ostrovů. Ve velkoměstech se naproti tomu zatím nevyskytly.

V rámci snižování početního stavu zaměstnanců, které od Řecka postižené finanční krizí očekávají poskytovatelé finanční pomoci, má v této členské zemi Evropské unie přijít o místo do konce roku 2014 nejméně 15 000 státních zaměstnanců. Starostka ostrova Mykonos Irene Grypariová řekla, že nemůže přijmout žádné další pracovníky. Hoteliéři na ostrově proto zvažují, že v příštích dnech pověří odstraněním odpadu soukromé firmy.

/*json*/{"map":{"lat":37.469953501148,"lng":25.374984741211,"zoom":11,"mapTypeId":"hybrid"},"markers":[],"polylines":[],"circles":[],"polygons":[],"rectangles":[]}/*json*/