FBI osvobodila přes stovku dětí nucených k prostituci

Washington – Americká FBI osvobodila více než stovku dětí zneužívaných kuplířskými gangy k prostituci. Během víkendového zátahu na desítkách míst Spojených států skončilo v rukou policie na 150 osob podezřelých z obchodování s lidmi. Nejmladšímu z dětí bylo podle televize CNN devět let. Zatčení budou obviněni mimo jiné z obchodování s lidmi.

Jedná se o dosud nejrozsáhlejší akci FBI zaměřenou na sexuálně zneužívané děti a mládež. Protikuplířskou operaci provedli federální agenti ve více než 70 městech, kde z rukou gangů osvobodili 105 mladých lidí.

Kuplíři podle FBI často získávali své oběti z chudých sociálních vrstev a neúplných rodin. „Dívky byly lákány na komplimenty a nabídky, jestli si chtějí vydělat nějaké peníze. Pak skončily v tomto koloběhu, zahrnujícím drogy a tělesné zneužívání. Někdy docházelo i k mučení,“ podotkl zástupce ředitele sekce kriminálního vyšetřování FBI Ronald Hosko.

Federální policie narazila na oběti nucené prostituce na ulicích, v motelích, kasinech i na komunitních sítích. Kuplíři v mnoha případech děti k sexuálním službám nabízeli právě přes internet.