Vítězem Maurerova Grand Restaurantu je brněnské Koishi

Praha - Do čela gurmánského žebříčku Grand Restaurant se podruhé v historii dostal brněnský podnik. Tentokrát jde o restauraci specializující se na mořské speciality Koishi Fish & Sushi v Údolní ulici. Loňské druhé místo obhájil pražský Alcron v hotelu Radisson Blu Alcron a třetí skončil Le Terroir v Praze 1, jak zveřejnil magazín Lidových novin (LN) Esprit Menu.

Do této chvíle vyhrál mimopražský podnik jen v roce 2005. Tehdy anketu nejlépe zvládl brněnský restaurant U Kastelána, který ale už na původním místě neexistuje. Letošní brněnský vítěz sesadil z trůnu pražskou restauraci Terasa U Zlaté Studně, která letos spadla na čtvrté místo. Loni skončila Koishi šestá a o rok dříve čtvrtá.

Spolumajitelka restaurace Simona Elsnerová o receptu na úspěch

„Poctivost, otevřenost, kvalita a srdečnost.“


„Je to úžasné, po třech a půl letech od otevření jsme se dočkali,“ prohlásil šéfkuchař Petr Fučík, který v Koishi se svým týmem připravuje vybrané delikatesy z mořských, ale i sladkovodních ryb. „Jsem rád, že se i tady v Brně začala zvedat úroveň gastronomie,“ dodal. 

Roman Paulus je v žebříčku hned dvakrát

Alcron, který je i letos druhý, se do nejlepší desítky probojovává už 12 let. Tamní šéfkuchař Roman Paulus spolu s Oldřichem Sahajdákem z La Degustation Boheme Bourgeoise, která obsadila šestou příčku, získali letos jako první Češi v Praze michelinskou hvězdičku. Loňská třetí La Rotonde z hotelu Radisson Blu Alcron letošní TOP 10 uzavírá.

V historii ankety je zatím nejúspěšnější restaurace V Zátiší, která se v první desítce umístila čtrnáctkrát, letos na sedmé příčce. Maurerova ročenka vychází již posedmnácté. Žebříček je sestaven na základě nezávislých názorů od dobrovolných hodnotitelů, letos jich bylo 849 a za degustace utratili přes 7,5 milionu korun.

TOP 10:

1. Koishi Fish & Sushi

2. Alcron, Radisson Blu Hotel

3. Le Terroir

4. Terasa U Zlaté Studně

5. Piano Nobile, Chateau Mcely

6. La Degustation Boheme Bourgeoise

7. V Zátiší

8. Coda, Aria hotel

9. Francouzská restaurace, Obecní dům

10. La Rotonde, Radisson Blu Hotel

Zdroj: Lidové noviny


Video Vítězem Maurerova Grand Restaurantu je brněnské Koishi
video

Vítězem Maurerova Grand Restaurantu je brněnské Koishi