Operátor BLESKmobil dnes poprvé nabídl své služby

Praha - Dnes poprvé nabídl své služby první mobilní tuzemský virtuální operátor BLESKmobil. Konkurovat chce především nízkými cenami a jednoduchostí služeb. 

BLESKmobil bude provozovat vydavatelství Ringier Axel Springer CZ v síti Telefóniky. Předplacené SIM karty BLESKmobilu budou k dostání v šesti tisících prodejnách tisku po celém Česku. Kredit bude možné dobíjet buď nákupem kuponu v hodnotě 250 korun, nebo na terminálech Sazky či na poštách. Zákazníci si budou moci přenést své číslo od dosud používaného operátora.

„V případě BLESKmobilu bych byl skeptický. Neměl bych velká očekávání, protože ten operátor je poměrně zvláštně nastaven a dokonce si nejsem jist, jestli ho můžeme označit za virtuálního operátora, neboť každý, kdo chce v Česku podnikat v oblasti telekomunikací, musí svoje podnikání ohlásit na ČTÚ. Když sem se díval do databáze, tak tam tato společnost není,“ tvrdí Jan lodl, odborník na telekomunikace.


Video Komentář Jana Lodla
video

Komentář Jana Lodla

Kdo je virtuálním operátorem

„Virtuální operátor je ten, který nemá vlastní fyzickou mobilní síť. Takže on si pronajme kapacitu sítě od jednoho ze tří operátorů a sám nabídne své vlastní služby: tarify, SIM karty, vlastní telefonní čísla,“ tvrdí Jan lodl, odborník na telekomunikace.

Ringier je největším vydavatelem denního tisku na českém trhu a druhým největším vydavatelem časopisů. Má přes 500 zaměstnanců. Mateřská firma v Německu provozuje virtuálního operátora pod názvem Bild mobil od roku 2007.