Dva podezřelé z vraždy čerpadlářky v Nelahozevsi zadržela policie

Policisté v pondělí večer zadrželi dva podezřelé z prosincové vraždy obsluhy benzinové stanice v Nelahozevsi. Uvedl to server Aktu.cz, České televizi to potvrdil mluvčí středočeské policie. Věk ani pohlaví zadržených zatím policisté nezveřejnili. Pachatelům v případě odsouzení hrozí 15 až 20 let vězení, případně i výjimečný trest.

Video Události
video

UDÁLOSTI: Policie zřejmě dopadla dvojici, která zastřelila ženu na benzince

„Mohu potvrdit zadržení dvou podezřelých osob v souvislosti s případem loupežného přepadení u obce Nelahozeves,“ uvedl středočeský policejní mluvčí Zdeněk Chalupa. Více policie zatím nesdělila, podrobnosti chce zveřejnit ve středu.

Kriminalisté a zásahová jednotka zasahovali v pondělí pozdě večer ve Vojkovicích na Mělnicku, kde zadrželi třicetiletého muže. Odvedli ho z bytu v rekreačním areálu u bývalé pískovny, vyhledávaného místa ke koupání, kde soukromý provozovatel dostavuje řadový dům. Majitel uvedl, že v apartmánu bydlela poslední dva měsíce rodina, která byla dosud zcela bezproblémová. Zatýkání pokračovalo v úterý ráno, pro dalšího člověka si policisté přijeli do Kralup nad Vltavou.

Policie před domem ve Vojkovicích na Mělnicku, kde předchozí den zadrželi třicetiletého muže podezřelého z účasti na vraždě čerpadlářky
Zdroj: ČTK
Autor: Ondřej Deml

Osmapadesátiletou ženu, která pracovala na čerpací stanici, útočníci zastřelili při loupežném přepadení 3. prosince. Na ženu stříleli přes zavřené dveře, přestože se nebránila, naopak se před nimi chtěla schovat a utekla do zadní místnosti. Žena smrtelným zraněním na místě podlehla. „Přišla jsem ji v pondělí ráno vystřídat. Přišla jsem sem a ona byla mrtvá,“ vzpomněla zaměstnankyně čerpací stanice v Nelahozevsi. Policie neuvedla, kvůli jaké částce dvojice vraždila, zřejmě šlo maximálně o desetitisíce korun.

Kamery zachytily dva pachatele. Policisté postupně zveřejnili další záznamy z kamer, podle kterých se snažili mimo jiné určit, zda čin spáchali dva muži, nebo smíšený pár. Spekulace, zda druhý lupič byla žena, vyvolal zvláštní způsob chůze jedné z osob zachycených na kamerách.

Kriminalisté postupně prověřovali stovky poznatků a svědectví. Jednou z indicií měl být i specifický batoh značky Dakine, který měl jeden z pachatelů v době přepadení. Televize Nova také uvedla, že po přepadení se našla nedaleko místa činu kukla, která by mohla být důležitou stopou pro kriminalisty.

Majitel benzinky, obsluha i starosta jsou rádi

Čerpací stanice stojí mezi poli mimo zástavbu u silnice II/608 z Prahy do Terezína, která vede souběžně s dálnicí D8. Zadržení podezřelých by mělo podle majitele čerpací stanice nynější obsluhu uklidnit. Po vraždě pumpa zrušila svůj noční provoz, v provozu je nyní od 5 do 23 hodin.

„Jednoduše jsem rád,“ komentoval majitel čerpací stanice Zdeněk Tetour informace o zadržení podezřelých. „Určitě je to skvělé,“ reagovala pracovnice pumpy, která nepředpokládá, že by se noční provoz obnovil. Na benzince pracuje teprve dva týdny, zavražděnou tedy neznala.

Přepadená čerpací stanice v Nelahozevsi
Zdroj: ČT24

Také starosta Nelahozevsi Jakub Brynda vnímá zadržení podezřelých pozitivně. „Doufám, že to jsou oni a že tu kapitolu budeme moci uzavřít, protože to byla tragédie,“ řekl. Lidé podle něj při hovorech často kroutili hlavou nad motivem vraždy. Podle starosty má zatím vedení obce informace pouze z médií.