V mlze řidiči bourali. Nehody zdržovaly provoz na dálnicích D6 i D10

Bez omezení je průjezdná dálnice D6. Dopoledne bylo cestování po ní riskantní a navíc zdlouhavé. V mlze havarovalo na několika místech mezi Unhoští a Hostivicemi celkem 42 aut. Provoz pak narušily uzavírky. K dalším nehodám došlo také na dálnici D10 ve směru do Prahy, tvořily se tam dlouhé kolony. 

Video Zprávy v 16
video

Hustá mlha ráno a dopoledne komplikovala dopravu v Praze a okolí

Na dálnici D6 se mezi osmou a devátou hodinou dopoledne postupně stalo několik méně závažných nehod. „Došlo k řetězovým nehodám, které se staly za nehodou v kolonách,“ přiblížil Pavel Procházka z kladenského hasičského sboru. Celkem havarovalo 42 aut. Policie okolnosti vyšetřuje, možnou příčinu dává do souvislosti s mlhavým počasím a relativně rychlou jízdou.

Jedenáct lidí utrpělo při nehodách lehká a středně těžká zranění. Podle mluvčí středočeské záchranky Petry Effenbergerové záchranná služba zraněné po nezbytném ošetření na místě přepravila do kladenské nemocnice a pražských nemocnic v Motole a Střešovicích.

Nehody zkomplikovaly dopravu západně od Prahy, potíže měli i hasiči, kteří jeli k nehodám pomáhat. „Museli jsme poměrně složitě popojíždět v protisměru,“ poznamenal Pavel Procházka. Dálnice byla opakovaně uzavřená, od tří odpoledne již je průjezdná bez omezení.

Dopravu ráno zasáhla také hromadná nehoda na dálnici D10 před Prahou. Havarovalo tam sedm aut, několik lidí utrpělo lehká zranění. Dálnice nebyla uzavřena, ale tvořily se dlouhé kolony.

Příčinu a okolnosti nehod policisté vyšetřují, pravděpodobně k nim přispěla snížená viditelnost kvůli mlze a tedy nepřizpůsobení jízdy okolnostem.