Nečekaný návrat zimy ve videích: Podívejte se, jak sníh překvapil Česko

Počasí posledních tří dnů překvapilo jak řidiče, tak silničáře. Vytrvalé sněžení, silný vítr a ledovka komplikovaly dopravu na mnoha místech republiky, opravdový návrat zimy zažil především Moravskoslezský kraj. Během čtvrtka se situace postupně uklidňuje, s problémy se hlavně ráno potýkaly ještě na Bruntálsku a Opavsku. Podívejte se na některá videa z posledních dnů.

Převrácená dodávka u silnice z Bruntálu do Opavy
Zdroj: ČTK Autor: Petr Sznapka

Největší dopravní potíže hlásil Moravskoslezský kraj. V regionu foukal silný vítr, který na silnicích vytvářel závěje, sněhové jazyky a místy až metr vysoké sněhové bariéry. Některá auta skončila i mimo vozovku v závějích:

Video Komplikace v dopravě v Moravskoslezském kraji
video

Komplikace v dopravě v Moravskoslezském kraji

Zdroj: ČT24

Desítky vozidel včetně kamionů, autobusů a dokonce i těžké techniky silničářů na zavátých silnicích uvízly. Řadu nočních výjezdů mají za sebou třeba silničáři z Jeseníků:

Video Noc na čtvrtek v Jeseníkách
video

Noc v Jeseníkách

Zdroj: ČT24

Dávat pozor musejí řidiči stále ještě i na Bruntálsku, kde od úterý napadl až metr sněhu. Nejhorší byla situace podle silničářů v noci a brzo ráno. Na horách navíc napadlo dalších asi patnáct centimetrů sněhu. V samotném Bruntále to ve středu vypadalo takhle:  

Video Zimní počasí v Bruntále
video

Zimní počasí v Bruntále

Zdroj: iReportér/Jiří Nevole

Ve čtvrtek ráno bylo uzavřeno několik silnic také v okrese Opava. Podobně jako na Bruntálsku i tam zavál sníh několik železničních tratí, po kterých v noci a ráno nemohly jezdit vlaky. Ve středu nasněžilo třeba na Hlučínsku:

Video Sněžení na Hlučínsku
video

Sněžení na Hlučínsku

Zdroj: iReportér/Anna Neugebauerová

Zatímco mnozí řidiči uvízli kvůli počasí na silnicích, další ani nevyjeli. Přívaly sněhu totiž na mnoha místech doslova zasypaly auta. Tyto záběry jsou z Bělé pod Pradědem:

Video Zasypaná auta v Bělé pod Pradědem
video

Zasypaná auta v Bělé pod Pradědem

Zdroj: iReportér/Marek Salajka

Ujetá vrstva sněhu působila problémy i některým řidičům v horských oblastech Vsetínska, na Zlínsku silný vítr vyvracel stromy. Řidiči by měli být stále opatrní i ve vyšších polohách Krkonoš a na Orlickoústecku. Zaváté silnice komplikovaly dopravu i na Vysočině:

Video Doprava na Vysočině
video

Doprava na Vysočině

Zdroj: ČT24