V ČSSD v Praze 11 se údajně platí za členství

Praha - Za členství v ČSSD v Praze 11 lidé údajně dostávají peníze. Informují o tom Hospodářské noviny. Lidé, se kterými HN mluvily, prý za vstup do ČSSD v Praze 11 inkasovali od tisíce do 1500 korun. Podle HN jsou tito lidé ze sociálně slabých skupin a je možné, že je jich téměř sto. Šéfem ČSSD v Praze 11 je poslanec Kosta Dimitrov. Ten odmítá, že by někdo za členství dostal zaplaceno.

Podezřelou stovku zájemců odhalil krajský výkonný výbor sociálních demokratů, který řídí předseda pražské ČSSD Petr Hulinský. Výbor je odmítl přijmout.

V sociální demokracii v Praze 11 panují napjaté vztahy. Poslanec a šéf tamních zastupitelů Miroslav Svoboda již dříve řekl, že je podivné, že do jedné z místních organizací se hlásí asi stovka nových členů. V ní působí právě poslanec a předseda ČSSD v jedenácté městské části Kosta Dimitrov. Mezi vedením tamních socialistů a jejich zastupitelským klubem na radnici je rozkol.

Lidé, kteří dostali za vstup do ČSSD peníze, neznali podle HN jména těch, kdo jim platili. Někteří tvrdili, že si pro peníze byli přímo v Lidovém domě, kde má kromě jiného poslaneckou kancelář Kosta Dimitrov. Někteří ze zaplacených zájemců o členství navíc tvrdí, že jednali přímo s asistentem poslance Dimitrova Jaroslavem Doležalem.