Ujížděl před policií a při nehodě zemřel

Brno - Čtyřiadvacetiletý muž, který ujížděl policii, zemřel v noci na dnešek po dopravní nehodě v brněnské Sportovní ulici. Ve vysoké rychlosti nezvládl řízení a vyletěl z vozovky. Po příjezdu lékařů byl v bezvědomí, brzy poté však zraněním podlehl, uvedli mluvčí jihomoravských záchranářů a policie. Neštěstí se stalo přibližně v půl třetí.

Krátce předtím mladík v Peugeotu nezastavil v Králově Poli policistům při silniční kontrole a pokusil se ujet. Hlídka jej neúspěšně pronásledovala. Mužův útěk ale skončil neštěstím.

„Nehoda se stala v opravdu nepřiměřené rychlosti. Řidič navíc nebyl připoutaný. Zda měl v krvi alkohol, prokáže teprve zdravotní pitva,“ uvedl Pavel Šváb z jihomoravské policejní správy. Vyšetřovatelé nyní zjišťují, proč se mladík nechtěl podrobit silniční kontrole. V autě cestoval sám.

Záchranáři našli tělo ležet na zemi mimo silnici. „Muž utrpěl těžká zranění hlavy a další mnohočetná poranění,“ uvedla mluvčí záchranářů Barbora Zuchová. Lékaři mladíka ihned naložili do sanity, kde po chvíli přestal dýchat.

Dopravní nehodu i důvod, proč mladý muž před hlídkou ujížděl, nadále vyšetřují policisté.