Při nehodě autobusu na Bruntálsku se zranili čtyři lidé

Suchá Rudná (Bruntálsko) - V Suché Rudné na Bruntálsku se dnes dopoledne srazil autobus s mikrobusem. Při nehodě se těžce zranil devětačtyřicetiletý řidič mikrobusu Toyota. Tři děti, které vezl, utrpěly lehká zranění. Řidič autobusu i jeho pět cestujících vyvázlo bez zranění.

Zdroj: www.hzsmsk.cz Autor: HZS Moravskoslezského kraje

Nehoda se stala kolem 09:30 na málo používané silnici třetí třídy v nepřehledné zatáčce. Autobus vezl pět lidí na pobyt do jedné z místních ozdravoven. „Pravděpodobně se ani jeden z řidičů dostatečně ani včas nevyhnul tomu druhému. Zatím nelze přesně určit, kdo je viníkem. Prozatím to šetříme jako spoluzavinění dopravní nehody,“ dodala mluvčí bruntálské policie Ivana Křištofová. 

Těžce zraněného řidiče mikrobusu přepravili záchranáři letecky do ostravské fakultní nemocnice. Děti s lehkými zraněními byly převezeny do bruntálské nemocnice.

Dechová zkouška neprokázala, že by řidič autobusu řídil pod vlivem
alkoholu. U zraněného řidiče se bude alkohol v krvi teprve zjišťovat v
nemocnici.

/*json*/{"map":{"lat":50.063062,"lng":17.359585,"zoom":15,"mapTypeId":"roadmap"},"markers":[{"lat":50.063062,"lng":17.359585,"type":"5","description":""}],"polylines":[],"circles":[],"polygons":[],"rectangles":[]}/*json*/