ČSSD spustila ostrou kampaň, v Ostravě lákala na Scorpions

Ostrava - V Ostravě odstartovala finální část předvolební kampaně ČSSD. Do města přijel předseda strany Jiří Paroubek, místopředseda Poslanecké sněmovny a lídr Moravskoslezského kraje Lubomír Zaorálek i další členové strany. Společně představili hlavní priority sociální demokracie v kraji i v celé republice. Vedle zrušení regulačních poplatků jsou na Ostravsku hlavním tématem i byty RPG. Pro návštěvníky pak byla připravena živá hudba, pivo za dvě koruny i oranžové růže. Mezi umělci, kteří sociální demokraty podpořili na pódiu, byl například Petr Muk nebo Michal David. Hlavní hvězdou ale byla německá skupina Scorpions.

Zaorálek na tiskové konferenci upozornil, že před čtyřmi lety, když byl Jiří Paroubek premiér, byla situace na Ostravsku výrazně příznivější a veselejší než dnes. Poukázal především na současnou vysokou nezaměstnanost a špatný stav životního prostředí. Tématem v Moravskoslezském kraji budou i byty RPG. Zaorálek zdůraznil, že podporuje všechny snahy sdružení BytyOKD.cz i lidi, kteří jsou zatím pouhými nájemníky a chtěli by mít byt v osobním vlastnictví: „Jsem proto rád, že tu dnes startujeme s programem, který dává naději na změnu.“ Situaci v kraji chce změnit i na základě prostředků z Evropské unie. Zároveň zdůraznil, že program ČSSD je pro obyčejné lidi, ne pouze pro vyvolené nebo privilegované.

Lubomír Zaorálek:

0„Sociální demokracie je dnes jediná politická síla, která má dostatek zkušeností a je schopna obyvatelům v tomto kraji garantovat, že změna je možná.“

Video TK ČSSD o odstoupení Miloslava Vlčka
video

TK ČSSD o odstoupení Miloslava Vlčka

TK ČSSD o odstoupení Miloslava Vlčka

tk 17:30, 22.04.2010

Vstup Ivany Bartoňové

Kvůli koncertu kapely na politickém mítinku platila v Ostravě značná dopravní omezení. Částečně je uzavřená Sokolská ulice, která je jednou z centrálních městských tepen, uzavřená je rovněž ulice 30. dubna. Od 15:00 platí uzavírka i pro osobní dopravu, od 17:00 i pro MHD. Provoz bude omezen až do 23:00.

Na vrcholu slávy byli Scorpions v osmdesátých letech. Svých nahrávek za zhruba čtyřicetiletou kariéru prodali více než 100 milionů. Nejúspěšnější písní formace je skladba Wind of Change, která se stala pod názvem Pískaná neodmyslitelnou součástí většiny tuzemských vesnických zábav.

Priority ČSSD:

  • zrušení zdravotnických poplatků
  • vyplacení 13. důchodů z příjmů ČEZu
  • větší zdanění lidí s ročními příjmy nad 1,2 milionu korun
  • vyřešení nezaměstnanosti
  • zvýšení mateřské dovolené
Lubomír Zaorálek
Zdroj: ČT24
Autor: ČT24