Podnikatel Kellovský byl v kauze padělaných šeků zproštěn obžaloby

Ostrava - Krajský soud v Ostravě dnes znovu zprostil obžaloby havířovského podnikatele Petra Kellovského. Podle obžaloby připravoval s dalšími muži podvod s falešnými šeky v hodnotě 850 milionů korun. Od soudu bez trestu odchází i dalších sedm obžalovaných. Státní zástupkyně požadovala pro podnikatele jedenáctiletý trest. Stejný soud muže a jeho komplice už jednou zprostil obžaloby. Údajně chystaná transakce nebyla trestným činem. Státní zástupkyně si u všech obžalovaných ponechala lhůtu na odvolání.

Vrchní soud v Olomouci první verdikt krajského soudu zrušil a případ se vrátil k novému projednání. Podle soudce Milana Ihnáta ale bylo doplněné dokazování spíše ve prospěch obžalovaných. Před soudem se navíc nepodařilo prokázat, že by obžalovaní věděli, že se jedná o padělky listin.

V roce 2004 obvinila policie Kellovského a dalších sedm lidí z přípravy podvodu s padělanými šeky neexistující americké banky. Údajně chtěli podvést švýcarskou pobočku Deutsche Bank. Kellovský při zatýkání jako jediný unikl a policisté po něm vyhlásili celostátní pátrání. Dopadli ho až po několika týdnech u přehrady Žermanice, kde se ukrýval na chatě svého známého, bývalého policisty.

O rok později skupina stanula poprvé před senátem ostravského krajského soudu. Případem se soud zabýval dva roky a stejně jako dnes vynesl zprošťující rozsudek.