Kaplan z Jesenicka je podezřelý z pohlavního zneužívání chlapce

Jeseník - Čtyřiačtyřicetiletého muže z Jesenicka podezírají policisté z pohlavního zneužívání mladistvého chlapce. Údajně mu otíral nahé tělo a hladil hocha v posteli. Podezřelý je kaplanem a chlapce vyučoval náboženství. Muži hrozí až dva roky vězení.

Podezřelý měl chlapce pětkrát pozvat do svého bytu, a to v období od března do června loňského roku. Hoch u něj s vědomím své matky i přespával. „Po koupeli muž poškozenému otíral nahé tělo. Při vlastní koupeli požadoval po chlapci umytí zad a dalších částí těla. Ten mu ale pouze umyl záda. Při ulehnutí do lůžka si podezřelý přilehl k mladíkovi pod společnou deku a hladil ho po celém těle,“ uvedla policejní mluvčí.

Doplnila, že chlapec jako osoba s nízkým sebeprosazováním se přes nepříjemné pocity nebránil. „Současně poškozený k podezřelému jako kaplanovi, který ho vyučoval náboženství, choval velkou důvěru a považoval ho v důsledku rozhovorů s ním za důležitou osobu pro svůj život,“ řekla mluvčí. Muž je podezřelý z pohlavního zneužívání a ohrožování výchovy mládeže.