Nohejbalový Austin cup se konal už podvanácté

Vsetín - Už podvanácté se ve Vsetíně sešli hráči nohejbalu, aby změřily síly v  tradičním turnaji hraném pod názvem Austin cup. Na něm se už tradičně potkali nejlepší vyznavači tohoto oblíbeného rekreačního sportu u nás. Ne nadarmo se proto vsetínskému klání říká neoficiální mistrovství světa.

O třetí místo si to ve Vsetíně rozdali domácí Climax Vsetín a Liapor Karlovy Vary. Oba týmy v sobě dokázaly potlačit zklamání z neúspěšného semifinále a předvedly pohledný a bojovný výkon. V koncovkách obou setů prohrávali Vsetínští 8:9, ale pokaždé nepříznivé skóre otočili a nakonec tak obhájili loňskou bronzovou příčku.

Reportáž Petra Hrčky (zdroj: ČT24)

Ve finále se letos sešly dvě klubové formace Modřic a poslaly tak vizitku všem soupeřům v nadcházejícím extraligovém ročníku. Finále nepostrádalo náboj ani diváckou kulisu. Pavel Kop, Radek Pelikán a Petr Topinka vítězství neobhájili i přes vítězství v prvním setu. Po skvělém výkonu se nakonec radoval tým „B“ ve složení Jakub Pospíšil, Lukáš Rosenberg a Martin Müller, který byl odborníky zvolen nejlepším hráčem celého turnaje.

Vydáno pod