Lounský Memoriál Karla Raise

Za téměř ideálního počasí, snad na trati mohl být jen menší vítr, se v sobotu 2. května uskutečnil v Lounech již 20. ročník silničního běhu Memoriál Karla Raise a 17. ročník závodu vozíčkářů - Počeradská patnáctka. A proč Počeradská patnáctka? Protože se běhá na patnáctikilometrové trati od elektrárny v Počeradech do Loun. I tentokrát byl součástí prestižního Mizuno Runninng Cupu 2009. Tradiční Memoriál Karla Raise je největším sportovním setkáním zdravých a hendikepovaných sportovců v Česku.  Pochopitelně i s mezinárodní účastí.

Jubilejní „patnáctka“ začala už časně ráno, kdy byla pro děti připravena na lounském výstavišti řada soutěží a her. Od rána se také již registrovali první účastníci Lidového běhu s Mizunem pro radost z pohybu. Nakonec se počet startujících přiblížil ke čtyřem stovkám. A opět se mohlo běžet, jít nebo jet na kolech či kolečkových bruslích. Novinkou letošního ročníku byl i závod štafet. Ke startu se postavilo pět pětičlenných družstev a vítězem se stali mladí běžci ASK Elna Počerady. Ovšem jako první na trať vyjeli vozíčkáři - handbikeři a jako první proťal cíl Edward Maalouf z Libanonu, jezdící za Team Silur/Achilles, z žen byla nejrychlejší Nicole Schefer z Holandska. V bězích patří absolutně nejrychlejší čas pro Vladimira Timashova z Polska a u žen pro vždy dobře naladěnou a i tradiční účastníci memoriálu Petru Kamínkovou z AK Olomouc. K výborné atmosféře přispěla i letos skvělá bubenická skupina TAM TAM BATUCADA