Policisté ve Znojmě kontrolovali nepořádné pejskaře

Znojmo - Ve Znojmě si posvítili na neukázněné pejskaře. Policisté převlečeni do civilu a vybaveni kamerami kontrolovali ty, kteří po svých čtyřnohých společnících neuklízejí exkrementy nebo je nemají přihlášené.

Největší kontrola pejskařů v historii Městské policie Znojmo začala 18 hodin. V té době podle policie chovatelé psů chodí po pracovní době nejvíce venčit. Strážníci dostávají poslední instrukce, upravují si kamery, rozdělují se do aut a vyrážejí na přidělená místa, kde evidují nejvíce psů. Jsou to většinou sídliště. Strážníci jsou rozděleni do skupin po třech. Dva s kamerou jsou v civilu, jeden v uniformě. Ten je schovaný a v případě, že civilisté odhalí neukázněného majitele, který po svém psovi neuklízí exkrementy, přijde udělit pokutu. Policisté kromě nepořádníků cílí také na to, jestli jsou psi přihlášení.

Někdy policisté řeší přestupek jen domluvou. V případě, že by ale majitele nachytali, že po psovi neuklidil, jsou připraveni dát až tisícikorunovou pokutu. Pojištěni jsou i proti těm, kteří by tvrdili, že exkrement není od jejich psího miláčka. „Natáčíme to proto, abychom měli v případě sporu důkaz pro přestupkovou komisi,“ vysvětluje použití kamery ředitel Městské policie ve Znojmě Petr Kolouch. „Kamera je vybavena zařízením pro noční snímání a zaměřovacím laserem,“ dodává policista Zdeněk Lexa.

Video Reportáž Ivy Zigmundové
video

Reportáž Ivy Zigmundové

Za čtyři hodiny zkontrolovali znojemští strážníci 133 psů. Jejich majitelé byli ve většině případů ukáznění. Před utajenými strážníky neuklidil po psovi jen jeden majitel, ten dostal třísetkorunovou pokutu.