Na zápas Baníku se Spartou budou dohlížet stovky policistů

Ostrava - Zvýšený počet policistů i strážníků v okolí stadionu a vstupenky, které jsou pouze na jméno, patří k bezpečnostním opatřením před rizikovým fotbalovým zápasem ostravského Baníku se Spartou Praha. Ten se odehraje dnes od 17:30 v Ostravě. Velitel odboru pořádkové policie Radim Daněk uvedl, že v okolí stadionu bude 310 policistů, což je více než dvojnásobek běžného počtu při zápasech, a k tomu strážníci.

Zhruba od 16:00, kdy mají vlakem dorazit fanoušci Sparty, bude nad městem létat policejní vrtulník. „Policisté jsou nasazeni v rámci běžného výkonu služby a pak samozřejmě chybějí někde jinde, kde to lidé potřebují,“ řekl Daněk.

Ostravské policisty posílí i kolegové z Brna a Olomouce. „Poprvé jsme všichni výrazně spojili síly a bude tam oddíl, který není narychlo sestaven. Ve zvýšené míře tam bude také preventivně působit městská policie,“ řekl náměstek ostravského primátora Martin Štěpánek (ODS).

Ostravští chuligáni na sebe naposledy upozornili při posledním podzimním domácím utkání fotbalistů Baníku s Plzní. Na ulici před stadionem házeli pyrotechniku a ohrožovali projíždějící auta, následně se střetli s policisty. Fanoušci na ně útočili kameny a světlicemi; při zásahu bylo zraněno několik lidí, převážně policistů.