Před hlavním nádražím v Ostravě přibude parkoviště i točna pro autobusy

Ostrava – Prostor před hlavním vlakovým nádražím v Ostravě-Přívoze se v příštích měsících výrazně promění. Vznikne tam například točna pro dálkové autobusy, nové parkoviště nebo budova s občerstvením a veřejnými záchody. Finance na tento projekt schválila tento týden Regionální rada Moravskoslezsko, která rozděluje evropské peníze.

„Přednádraží je důležitým dopravním uzlem, který spojuje železniční, městskou hromadnou a automobilovou osobní dopravu. Venkovní plochy zde budou vyřešeny nově a komplexně,“ uvedl mluvčí rady Michal Sobek. Evropské fondy na projekt dají 103 miliony korun. Dalších několik desítek milionů přidá ze svého rozpočtu obvod.   

Podle mluvčí městského obvodu Moravská Ostrava a Přívoz Jany Pondělíčkové už má obvod připravenou projektovou dokumentaci a ještě letos vyhlásí veřejnou zakázku. Stavba začne na jaře a hotová bude přibližně za rok.

Video Reportáž Alexandry Přečkové
video

Reportáž Alexandry Přečkové

Stavba prý zajistí funkční propojení všech druhů dopravy, ale prostor před nádražím také celkově zkrášlí. „Vznikne rampa pro bezbariérový přístup k budově nádraží, dispečink se zázemím pro řidiče a objekt s občerstvením a veřejnými toaletami,“ uvedl místostarosta Dalibor Mouka. Úpravy čekají kašnu před nádražím, obvod zajistí také sadové úpravy a dodá nový mobiliář.