Královo Pole udolalo Třeboň a už je desáté

Brno – Hodně důležitý zápas dokázali do vítězného konce dovést házenkáři Králova Pole. O čtyři branky překonali poslední Třeboň, které v tabulce odskočili už o sedm bodů. Před zimní přestávkou tak důrazně  zaplašili případné sestupové obavy. 

Příliš pohlednou házenou začátek utkání družstev ze spodu tabulky nepřinesl. Góly padaly spíše po zaváhání obran než po pohledných akcí. Třeboň od začátku vyrukovala s osobní obranou na nejlepšího brněnského hráče Jana Hubáčka. Kanonýr se tak ke střelbě dostal jen při sedmimetrových hodech. „Musíme si na to zvykat a je to určitě těžké, protože Honza je náš klíčový hráč, ale s tím se musíme vyrovnat, ostatní soupeři budou hrát stejně,“ vysvětlila brněnská spojka Jakub Kudla.

Video Jakub Kudla a Pavel Novotný k zápasu
video

Jakub Kudla a Pavel Novotný k zápasu

V poločase byl stav vyrovnaný 12:12, až v druhé polovině zápasu se začalo Brno svému soupeři vzdalovat. Nahrazení střelce Hubáčka na sebe největší měrou vzal právě Jakub Kudla, který gólové konto Jihočechů zatížil celkem šesti přesnými zásahy.  Brněnští házenkáři zabrali také v obraně, kterou podpořil kvalitním výkonem v bráně Pavel Novotný, který vystřídal Jiřího Bavlnku. „Dařilo se mi hlavně proto, že kluci obranu hodně zlepšili. Myslím, že Jirka by to odchytal stejně,“ nechtěl svůj výkon přeceňovat mladý gólman.

Třeboň se o naději na zvrat připravila zbytečnými vyloučeními posledních patnácti minutách zápasu. V oslabení už síly na zvrat nenašla a Brno zvítězilo 24:20. „To vítězství je ohromně důležité, dostalo nás na desáté místo a před přestávkou tak budeme mít klid,“ dodal spokojený Kudla.

Třeboňští házenkáři museli odjíždět naopak zklamaní, na extraligovém dně se mohou pochlubit pouze jediným bodem, který ve třetím kole získali právě proti Brnu. Po čtrnácti kolech jsou tak největším kandidátem na sestup. 

 

KP Brno - Třeboň 24:20 (12:12)

Nejvíce branek: Kudla 6, Hubáček 5, Joppek 4 - Kubík 9, Kotlaba a Čapek po 3.

Rozhodčí: Větrovský, Zych. Sedmimetrové hody: 6/4 - 6/4. Vyloučení: 3:4.

Diváci: 315.