Slezské fotbalové derby dopadlo lépe pro Karvinou

Karviná - Jedním z magnetů posledního kola druhé fotbalové ligy byl zápas mezi Karvinou a Opavou. Slezské derby přineslo i tentokrát napínavou bitvu, ze které vyšli jako vítězové domácí hráči Karviné.

Na první branku utkání se čekalo do dvacáté minuty, střelou po zemi k pravé tyči zaskočil brankáře hostí Květona Bartošák. O pět minut později využili domácí fotbalisté chyby v defenzivě Opavy podruhé. Hlavou přesně zakončil po centru Bartošáka Jursa. Záložník Opavy Partyš měl blízko ke snížení. Míč po jeho přímém kopu však jen trefil tyč Palečkovi branky. Ve 39. minutě si opavští vytvořili dvě obrovské brankové přiležitosti. Po centru Partyše mířil tísněný Zapletal hlavou nad domácí branku. O pár okamžiků později přečíslili opavští karvinskou obranu. Schaffartzikovi se výborného Palečka překonat nepodařilo. Ve druhém poločase měl největší šanci ke skórování  Mišinský. Po jeho přímém kopu ze třiceti metrů se míč odrazil od tyče Květonovy branky. Ve Slezském derby tak porazila Karviná v domácí premiéře nového trenéra Marka Kalivody Opavu 2:0. Městský fotbalový klub se díky vítězství drží na čtvrté příčce druholigové tabulky. Na druhé postupové místo, které teď patří Bohemians Praha, ztrácí tři body.

Reportáž Lukáše Hudečka (zdroj: ČT24)