Colours of Ostrava: Letos poprvé je vyhlášený festival mezi vysokými pecemi

Ostrava - Mezinárodní hudební festival Colours of Ostrava začíná. Letos poprvé v unikátním industriálním prostoru Dolní oblasti Vítkovic. Organizátoři dokončují poslední přípravy. Areál otevřou návštěvníkům ve čtvrtek ve tři odpoledne. K hlavním hvězdám patří Alanis Morissett, Bobby Mc Ferrin, Kronos Quartet nebo Antony and the Johnosons.

 

Hlavní scéna má šestnáct tisíc metrů čtverečních plochy pro diváky. „Kdyby se nový areál zcela zaplnil, tak se tam vejde až šedesát tisíc návštěvníků. Tolik lidí ale nečekáme. Očekáváme asi třicet tisíc diváků, pro které by tento prostor měl být velmi pohodlný,“ uvedl tiskový mluvčí festivalu Jiří Sedlák.

Vůbec první koncert bude ve čtvrt na osm na OKD Fresh stage. Vystoupí tam česká skupina Pub Animals, kteří hrají směs popu, reggae a funky.

Hlavní první hvězdou prvního večera je kanadský písničkář a skladatel Rufus Wainwright, který vystoupí na hlavní Česká spořitelna stage.

Později večer zahraje na ArcelorMittal stage například proslulý americký smyčcový kvartet Kronos Quartet, který vede finský akordeonista Kimmo Pohjonen.