Královo Pole před sezónou mohutně zbrojí

Brno – V loňské sezóně skončilo Královo Pole desáté, do nového ročníku extraligy ale brněnští házenkáři vstoupí s posíleným kádrem. Především duo Dostalík – Hastík dává týmu naději, že by se letos mohl rvát o umístění v první šestce. Na tu zatím po návratu do nejvyšší soutěže Brno ještě nedosáhlo.

Na svůj útok mezi elitu Brno zbrojí skutečně mohutně. Nejenže dokázalo udržet kanonýra Jana Hubáčka, na kterém v loňské sezóně stála celá hra královopolských házenkářů, ale po roční pauze se přes Přerov a Karvinou do týmu vrací i Viktor Hastík. „Viktor nám potom, co odešel, v týmu určitě chyběl, takže nyní parádně zapadne. Na střední spojce přinese rozšíření a zkvalitnění naší hry,“ byl z příchodu zkušeného hráče nadšený trenér Jan Hegar.

Právě Hastík by mohl těžit ze spolupráce s další posilou, někdejším reprezentantem, pivotem Michalem Dostalíkem, který má za sebou i dlouholeté angažmá na drsném Islandu. Právě Dostalíkova fyzická připravenost, a především zkušenosti mohou mužstvu pomoci vyřešit Achillovu patu minulé sezóny, a to byl právě post pivota. „Já jsem rád, že si po působení v Hustopečích konečně zahraju normální házenou. Očekávám, že Brno bude vyhrávat víc než vloni a že k tomu přispěje i má spolupráce s Viktorem, který je výborný rozehrávač,“ těší se na palubovku Dostalík.

Video Rozhovor s trenérem Janem Hegarem
video

Rozhovor s trenérem Janem Hegarem

Místo Michala Korejčíka nastoupí na pravé křídlo další posila David Komárek, který v loňské sezóně působil v Lovosicích. V bráně bude brněnský tým držet Jiří Bavlnka, vedení klubu hledá hráče na post dvojky, v záloze jsou popřípadě domácí hráči jako Vojtěch Pokorný. Trenéra Hegara tak může mrzet jen odchod akademického mistra světa, leváka Vítězslava Večeři do Zubří. Post levorukého hráče tak bude v týmu zastávat Pavel Chýlek, který se vloni zranil hned v prvním zápase a do konce sezóny už nenastoupil. „Nespoléhám na nějakou základní osu, spíše bychom chtěli postavit ten kádr tak, aby každý byl na svém postu nahraditelný, abychom při prostřídání neztráceli výkon,“ nechtěl jednotlivé hráče přeceňovat brněnský kouč.

I přes plánované zúžení extraligy na deset týmů si ale zkušený kouč uvědomuje, že s takovými hráči v týmu by ambice neměly být jen záchranářské. „Bylo by alibistické, kdybychom říkali, že se budeme snažit vyhnout baráži, to beru jako samozřejmost. Spíše než umístění chceme omezit počet technických chyb, s čímž by měly přijít lepší výsledky než vloni,“ naznačil ambice klubu Hegar. Brňané by tak měli svou taktiku stavět na obranné hře s kvalitním útokem.

Hráči musí před sezónou nabrat kondičku
Hráči musí před sezónou nabrat kondičku
Více fotek
  • Hráči musí před sezónou nabrat kondičku zdroj: ČT Brno http://img2.ct24.cz/cache/140x78/article/38/3777/377615.jpg
  • Kanonýr Jan Hubáček v týmu zůstává, Viktor Hastík se přes Karvinou a Přerov vrátil zdroj: ČT Brno http://img2.ct24.cz/cache/140x78/article/38/3777/377617.jpg
  • Michal Dostalík bude hrát na pivotu zdroj: ČT Brno http://img2.ct24.cz/cache/140x78/article/38/3777/377619.jpg
  • Brněnští hráči začali přípravu v areálu pod Palackého vrchem zdroj: ČT Brno http://img2.ct24.cz/cache/140x78/article/38/3777/377620.jpg

Mužstvo tak čeká čtrnáctidenní kondiční blok, kdy příprava probíhá venku i v hale. „Tuhle část přípravy rozhodně rád nemám, ale jakmile půjdeme na hřiště, budu v ruce zase držet balón a běhat, tak to už bude lepší,“ sdělil své pocity z přípravy Dostalík. Poté přijde na řadu šestidenní soustředění v Kostelci na Hané, šest přípravných utkání a dva turnaje. Do extraligových soubojů vstoupí Královo Pole začátkem září.

Příchody a odchody

Příchody:
Dostalík Michal (Hustopeče)
Hastík Viktor (Karviná)
Komárek (Lovosice)
Chýlek Pavel (návrat po zranění)

Odchody:
Korejčík Michal (zaměstnání)
Kudla Jakub (Nové Veselí)
Večeřa Vítězslav (Zubří)
Řezník Jiří (management klubu)
Novotný Pavel (návrat Olomouc)

O dalších případných posilách se ještě jedná.