Tradiční ochutnávkový den v Košticích - tentokrát s roládou

Sobotní odpoledne provoněly v Košticích vůně dobrot. V místní knihovně uspořádalo sdružení Vožekovo tradiční ochutnávkový den, tentokrát se ochutnávaly rolády. Místní dámy se překonávaly - přinesly rolády sladké, pečené, nepečené, s krémem, se šlehačkou, s banány, s rumem, dietní, slané, špenátové, z listového těsta, ba dokonce syrečkové.

Hostů bylo hodně, tentokrát i z Postoloprt - bylo totiž na co se těšit. Vstupným na akci byla ukázka vlastního výrobku, takže hlad skutečně nehrozil. Všem chutnalo, snědlo se vše do posledního drobečku. Čile se vyměňovaly recepty a vzpomínalo se i na další rolády, jejichž ukázky zde nebyly.
 
Mezitím členky Vožekova sdružení chystaly strategii na adventní čas (dokonce i na vánoční čas příštího roku) - první akcí je pečení perníčků s dětmi příští sobotu v hospůdce v Želevicích. Děti si o adventním jarmarku v Košticích perníčky samy nazdobí. Chystá se též pochod čertů po Košticích 6. 12. navečer (čerti se budou vracet do pekla), bohužel většina pekelníků budou zřejmě dámy, páni se ostýchají předvádět.
 
 
Přítomné děti se nenudily, když se najedly dobrot, daly se do čtení - vždyť akce se konala v místní knihovně.
 
Den rolády v Košticích
Zdroj: ČT24
Autor: Irena Hellerová
 
Těšení na adventní čas začíná být hmatatelné - jako vždy to bude v Košticích určitě krásné a originální.
 
Irena Hellerová, Koštice
 
/*json*/{"map":{"lat":50.404141271994,"lng":13.914184570312,"zoom":11,"mapTypeId":"roadmap"},"markers":[{"lat":50.405891823972,"lng":13.94645690918,"type":"1","description":""}],"polylines":[],"circles":[],"polygons":[],"rectangles":[]}/*json*/