Muslimové si přinesli do mešity airsoftové pušky. Jeden z nich teď zveřejnil fotky

Brno – Před čtyřmi lety si do brněnské mešity čeští muslimové přinesli airsoftové zbraně, stříleli na terč a fotili se u toho v nejrůznějších pózách. Fotky zveřejnil na svém blogu na serveru iDnes.cz bývalý brněnský muslim Lukáš Lhoťan. Muslimové se bojí, že by fotky mohly vyvolat protiislámské nálady.

Snímky, které Lhoťan zveřejnil, zachycují Lukáše Větrovce. S airsoftovou zbraní, kterou by laik nerozeznal od samopalu, stojí nebo leží na zemi a míří na připravený terč.

Snímky vyvolaly u muslimské komunity v Brně pohoršení. „Toto považujeme za obdobu nacistického tažení proti Židům v minulém století. Budeme jednat s právníky, jaké jsou možnosti, protože je šíření nenávisti proti komunitě, která za nic nemohla a nic netušila,“ reagoval na fotografie předseda islámské nadace v Brně Muneeb Hassan AlRawi.

Lhoťan se už dříve rozešel s brněnskou komunitou muslimů ve zlém. Zveřejnění fotek po tak dlouhé době tak někteří považují za pomstu. Lhoťan také před rokem zveřejnil nahrávku Větrovcova nenávistného kázání o boji s židy. Podle policie byl obsah nahrávky trestný, protože ale pocházela z roku 2009, čin byl promlčený. Větrovec po zveřejnění nahrávky přestal v mešitě kázat. Nyní žije na Slovensku.