Komorní sbor Ondrášek z Nového Jičína zabodoval v Číně

Ve dnech 6. až 15. listopadu 2012 se Komorní sbor Ondrášek Novojičínského sboru ZUŠ zúčastnil mezinárodního sborového festivalu 1st Xinghai Prize International Choir Championships, který se konal v jihočínském městě Guangzhou. V konkurenci několika desítek sborů z celého světa se sbor vůbec neztratil.

Komorní sbor Ondrášek soutěžil ve dvou kategoriích – folklór a ženské sbory – a v obou vybojoval platinové medaile, které jsou udělovány jen těm nejlepším sborům. Z festivalu si Ondrášek odvezl nejen cenné medaile, ale také mnoho zážitků a dojmů.

Dětský soubor Ondrášek
Dětský soubor Ondrášek

 „V ženských sborech jsme předvedli hudbu současných evropských autorů. Ve druhé kategorii jsme asijskému kontinentu přiblížili český a moravský folklor. Z obou zápolení jsme si odnesli platinovou medaili a považujeme to za veliký úspěch,“ uvedl sbormistr Josef Zajíček.

Dětský soubor Ondrášek
Dětský soubor Ondrášek

Pěvecké soutěže v šestnáctimilionovém jihočínském Guangzhou se zúčastnilo 76 sborů ze 47 zemí a pěti kontinentů. Dvě platinové medaile do České republiky přivezl Komorní sbor Ondrášek z Nového Jičína a dokázal tak, že patří ke světové špičce.