Obviněný z dvojnásobné vraždy je ve vazební věznici

Město Albrechtice - Do vazební věznice poslal soud dvaceti čtyřletého muže, který měl ve Městě Albrechticích na Bruntálsku  kvůli dluhům ubodat rodiče své přítelkyně. Podle soudu hrozí, že by mohl utéct z Česka. Obviněný, který se při zatčení policejní hlídce k vraždě přiznal, nakonec odmítl před policejním vyšetřovatelem vypovídat.

 

V osm hodin dopoledne přivedla policejní eskorta do budovy ostravského soudu mladého muže. Nožem měl ubodat budoucího tchána s tchýní kvůli konfliktu o peníze. Rodičům své nastávající, kteří ve Městě Albrechticích dávali práci stovce lidí, vybral z účtu za jejich zády půl milionu korun a vzápětí je prohrál v automatech.

Video Reportáž Jiřího Loučky
video

Reportáž Jiřího Loučky

O dvacet minut později soudkyně za zavřenými dveřmi rozhodla, že obviněný patří do vazby. „Byl vzat do vazby vzhledem k samotné závažnosti skutku. V této chvíli se klient k věci nevyjadřuje,“ uvedl Petr Vysoudil, obhájce obviněného.

Podle soudce a mluvčího Okresního soudu Ostrava Alexandra Dadama obviněnému hrozí trest ve výměře 15 až 20 let nebo výjimečný trest. Kvůli agresivnímu chování byl obviněný před soudem už před pěti lety. Tehdy vyvázl s podmínkou.