Starší hokejoví dorostenci Třince nevybojovali mistrovský titul

Třinec - Na seniorský tým nenavázali starší dorostenci Ocelářů z Třince. Ve finále extraligy prohráli svůj první duel na ledě Karlových Varů 3:4 po prodloužení a na domácím ledě museli uspět, pokud chtěli sérii prodloužit. Slezanům se to však nepodařilo. Prohráli 2:3 po samostatných nájezdech a mistrovský titul vybojovali Západočeši.

 

Třinečtí hokejisté měli blízko k vítězství už v prvním utkání, kdy ještě jedenáct sekund před třetí sirénou vedli, ale Karlovarským se podařilo vyrovnat a pak uspět v prodloužení. Do domácího utkání nevstoupil vítěz základní části extraligy dobře. V páté minutě poslal Západočechy do vedení Hroch. Třinci se podařilo vyrovnat Kovarčíkem ve třinácté minutě. V úvodu třetí třetiny poslal do vedení Oceláře kapitán týmu Marek Růžička.

Video Reportáž Lukáše Hudečka
video

Reportáž Lukáše Hudečka

Celek Energie však ihned po buly Ondřejem Safářem vyrovnal. Další branka už do závěru třetí dvacetiminutovky a ani v prodloužení, kdy si více šanci vypracovali Třinečtí, nepadla a došlo na nájezdy. Ty jako by byly pro Třinecké ve Werk Aréně zakleté. V semifinálové sérii se Zlínem v nich dvakrát neuspěl seniorský tým Ocelářů a nezadařilo se ani starším dorostencům. Jediné trestné střílení proměnil Sebastián Gorčík a rozhodl tak o zisku mistrovského titulu pro Karlovy Vary.