Děti z Dětského domova v Nové Vsi u Chotěboře na exkurzi v rádiu

Sdružení „Maminky z Hlinecka“ dohodlo na čtvrtek 28. března před velikonočními svátky pro děti z Dětského domova v Nové Vsi u Chotěboře návštěvu a prohlídku vysílacího studia rádia Orlík. Pro patnáct dětí, které nemohly odjet domů, to byla zajímavá podívaná spojená s prohlídkou nádvoří zámku Orlík.

Nová Ves u Chotěboře je známá nejen svoji historii, ale také krásným parkem a zámkem, ve kterém, sídlí „Dětský domov rodinného typu“ se zařízením pro děti vyžadující okamžitou pomoc.

Život opuštěných dětí ne vlastní vinnou není lehký a mnoho lidí se snaží různým způsobem pomoci. Jedním z mnoha, který jim podávají pomocnou ruku do života, je sdružení, které si říká „Maminky z Hlinecka“, a jejich duší je hlavní iniciátorka mnoha akcí, Hana Netolická. Na začátku letošního roku několikrát zavolala do radia, kde nechala dětem a ostatním pracovníkům dětského domova v Nové Vsi u Chotěboře zahrát v pořadu  „písničky na přání“. 
 
 
Z radia přišla následně nabídka s možností prohlídky pro děti a zhlédnutí celého programového vysílání. Prohlídka byla domluvena na dobu před velikonočními svátky. Bylo to pro děti, které nejely za svými rodiči a nebo blízkými. Majitel radia Josef Zoch se svoji manželkou přivítal ve čtvrtek 28. března dopoledne 15 dětí, včetně děvčat ze sdružení a doprovodu vychovatelů z dětského domova. Děti se seznámily s vysíláním jednotlivých pořadů a měly možnost vidět rozhlasové vysílání na živo. Součástí prohlídky byla také zaslání  pozdravů v přímém přenosu všem pracovníkům a dětem dětského domova z Nové Vsi u Chotěboře. 
 
Nikolas Lakatoš a další děti si vyzkoušely živě hovořit do mikrofonu radia a namluvit pozdravy. Některé z nich budou v budoucnu využity k dalším radiovým upoutávkám. Odpoledne pak měly děti zajištěnou prohlídku nádvoří zámku Orlík včetně krásného okolí. 
 
 
„Pro děti připravujeme mnoho dalších zajímavých akcí během celého roku, jsou to nejen sportovní, společenské a kulturní akce, ale také programy, které dětem ukazují jakým způsobem mají “vstoupit„ do života, mít to snažší  než ostatní děti, vyrůstající v  celé rodině“, sdělila jedna z členek ze sdružení, Hana Netolická.
 
Krásný požitek byl umocněn slunečním počasím a cestu zpátky si zpestřily prohlídkou krajiny ze Žďákovského mostu.
 
Pavel Kalina; Foto účastníků akce
 
/*json*/{"map":{"lat":49.75287993415,"lng":15.645217895508,"zoom":12,"mapTypeId":"roadmap"},"markers":[{"lat":49.759977523307,"lng":15.647964477539,"type":"1","description":""}],"polylines":[],"circles":[],"polygons":[],"rectangles":[]}/*json*/