Opavští policisté vypomáhají v Hradci nad Moravicí

Hradec nad Moravicí - Tři měsíce budou hlídat v rámci zkušebního provozu opavští strážníci pořádek v ulicích Hradce nad Moravicí. Města si chtějí ověřit, zda se jim tato plánovaná spolupráce vyplatí.

Dva strážníci opavské městské policie od začátku měsíce dohlížejí i na Hradec nad Moravicí. Hlídat tam budou bezpečnost a pořádek v ulicích a také rušnou silnici protínající město. Dvakrát měsíčně si posvítí na nepozorné řidiče. „Zakoupili jsme se sdružením obcí radar a chceme pochopitelně využít služeb městské policie i k tomuto účelu,“ uvedl Karel Hanák, starosta Hradce nad Moravicí.

Video Reportáž Květy Gebauerové
video

Reportáž Květy Gebauerové

O jejich zapůjčení požádalo opavský magistrát samo vedení města. „Hlídková činnost bude naplánovaná měsíc dopředu podle aktuální situace, podle potřeby a finančních možností obcí,“ upřesnila Petra Stonišová, mluvčí Městské policie Opava.

Hradecká radnice zvažovala i zřízení vlastní městské policie, ta by ale rozpočet města přišla mnohem dráž. Ani zapůjčení strážníci nejsou zadarmo. „Platí se tři sta korun za jednoho strážníka na hodinu a náklady na provoz služebního vozidla. Celkově bychom tak mohli do městské kasy získat měsíčně zhruba třicet tisíc korun,“ uvedla Lada Dobrovolná, tisková mluvčí Magistrátu města Opavy.

V ulicích Hradce nad Moravicí teď budou lidé opavské strážníky potkávat až do konce června. Poté se sejdou zástupci obou měst a domluví se, jak bude vypadat další spolupráce.