Handicapovaní sportovci vyrazili napříč Evropou

Ostrava - Pět handicapovaných sportovců vyrazilo z Ostravy na svém handbiku napříč Evropou. Za necelý měsíc chtějí ujet víc než tři tisíce kilometrů, na cestu se připravovali půl roku. Z českých vozíčkářů tuto trasu ještě žádný nezdolal. Celá výprava je přijde zhruba na čtvrt milionu. Peníze získali zčásti od sponzorů a část zaplatil každý účastník.

Zabalit poslední nutnosti, prostudovat trasu, naložit kola a může se vyrazit. Pět handicapovaných sportovců v čele s Radkem Krupou, který už loni objel na speciálním kole Českou republiku, se rozhodlo na handbiku zdolat trasu od nejsevernějšího bodu střední Evropy až po Gibraltar.

Video Reportáž Venduly Horníkové
video

Reportáž Venduly Horníkové

Celá trasa začíná západně od Hamburku, u města Bremy.

Celou trasu pojedou štafetově. Každého handbikera bude doprovázet jeden cyklista. Denně by měli urazit až dvě stě kilometrů.

A mají ještě jeden plán. Na severu Německa nabrat do lahve vodu ze Severního moře a vylít ji právě ve Středozemním.

„Já si myslím, že se všichni těšíme. Máme trošku obavy z Pyrenejí, budeme se je snažit určitě projet. Nebudeme je chtít projet autem. Obavy jsou ze Španělska, protože jsme tam v době, kdy budou největší vedra,“ uvedl sportovec Radek Krupa.

Pět handbikerů by mělo celou trasu, dlouhou přes tři tisíce kilometrů, ujet maximálně za dvacet čtyři dní. Na konci července by tak měli dorazit na Gibraltar.