Maďarka Janiová se stala vítězkou tenisového Zubr Cupu

Přerov - Maďarka Reka - Luka Janiová se stala vítězkou tenisového turnaje Zubr Cup, který se již podeváté uskutečnil na přerovských tenisových kurtech. Turnaj zařazený do kalendáře Mezinárodní tenisové federace bývá možností nasbírat první body do světového žebříčku.

Na tenisovém Zubr Cupu v Přerově v minulosti triumfovali například Petra Kvitová nebo Lucie Hradecká. Letos bylo finále turnaje dotovaného patnácti tisíci dolary s českou účastí pouze ve čtyřhře, ve které zvítězila dvojice Krejsová – Malečková.

Do finále dvouhry se probojovala turnajová trojka, Maďarka Reka - Luca Janiová a ruská tenistka Jekatěrina Alexandrová.

Reportáž Dana Šumbery (zdroj: ČT24)

Maďarská Fed Cupová reprezentantka Janiová po vyrovnaných úvodních gamech získala první sadu poměrem 6:2 a ve druhé vedla již 4:1. Jenže pak začala hrát pasivně a Alexandrová útočnou hrou dovedla set do tie breaku. V něm si již Janiová, které před rokem patřilo 150. místo světového žebříčku, nenechala vítězství vzít a turnaj v Přerově vyhrála podruhé v kariéře.