Aktivní Štědrý den bez cukroví: plavání, lyžování i spinning

Jižní Morava – Štědrý den se většinou nese v hektickém tempu posledních příprav. Řada lidí chce ale Štědrý den trávit aktivně a v poslední době k tomu mají čím dál více příležitostí. Olešnická sjezdovka bude otevřená i 24. prosince, milovníci sportu se tak mohou projet na spinningové jízdě nebo na motorkách, otužilce čeká zase vánoční plavání.

Otužilci se na Štědrý den sjedou do Moravských Bránic na Brněnsku. Navzdory zimnímu počasí si zaplavou v řece Jihlavě. Milovníci ledové vody se schází na různých místech po celou zimu, plavat přímo na Štědrý den ale budou pouze v Moravských Bránicích. Lidé se tam už počtrnácté sejdou u mostu. „Vypijeme si svařák nebo čaj, zasportujeme si. Bývá tu tři sta lidí, je to pěkná akce. I brněnští by se mohli přijet podívat,“ pozval na plavání otužilců Pavel Kouřil.

„Sport je náš životní styl, chceme si zkrátit čekání na Ježíška,“ dodal Kouřil. Plavat budou ve vodě, která má kolem tří stupňů. Uplavat sto padesát metrů trvá necelých pět minut, znovu se zahřát zabere hodinu. Další šanci vyzkoušet svou odolnost budou mít jihomoravští otužilci hned na Štěpána na akci Břeclavský kilometr.

Olešnické vleky budou na Štědrý den v provozu

Zimní atmosféra na Vánoce neuteče ani lyžařům. Vleky v Olešnici totiž zůstanou otevřené – na Štědrý den od 8 do 16 hodin, v dalších dnech pak od 8 do 21 hodin. Otevřený zůstane i olešnický sněžný bar.

V Boskovicích má Štědrý den už tradičně dobročinný charakter. Přímo pod vánočním stromem na Masarykově náměstí se bude rozlévat polévka. Do misky tam nalejí každému, kdo přijde. Všichni také budou moct přispět. Akce s názvem Polévka pro chudé i bohaté se v Boskovicích pravidelně koná už od roku 1995.

Motorkáři dětem přivezou dárky

Brněnští motorkáři letos udělají radost opuštěným dětem. Sraz na tradiční vánoční vyjížďku mají v poledne u hotelu Grand, všichni si s sebou povezou nějakou hračku. Cílem vyjížďky je totiž brněnský Klokánek – motorkáři tam dárky dětem předají osobně. „Mám nakoupených asi deset dárků: autíčka, barbíny, lego, všechno možné,“ prozradil jeden z motorkářů David Kolář. Letos pojede počtvrté, štědrodenní motorkářská vyjížďka má však desetiletou tradici. „Je to skvělý nápad, nesedět doma a projet se,“ zhodnotil akci Kolář.

Video No comment: Loňská motorkářská jízda
video

No comment: Loňská motorkářská jízda

Video z loňské vánoční vyjíždky pochází z webu www.motorkari.cz


Motorkáři připouští, že se jdou brněnskými ulicemi projet proto, aby se nepletli doma. „Je to tak trochu předzvěst nové sezóny, není obvyklé jezdit na Štědrý den na motorkách. Letos navíc chceme podpořit děti v Klokánku, vyjížďka skončí právě tam. Někdo dá hračku, někdo peníze,“ vysvětlil organizátor Miloš Mlaskač. Odhadl, že se Brnem projede dvacet až třicet motorkářů.

Lidé mohou vyzkoušet i štědrodenní spinning

Sportovci se budou moct projet také pod střechou. Spinning & Fitness klub v Kounicově ulici v Brně totiž opět pořádá tradiční spinningovou jízdu. „Už při otevření před 11 lety jsme dělali lekce na Štědrý den a uchytilo se to, vždycky máme téměř plno. Lidé si udělají hlad před štědrovečerním kaprem. Původně to měl být sraz s klienty a kamarády, Štědrý den se ale mění a lidé se chtějí ráno hýbat. Máme to i jako setkání instruktorů, je to i naše oslava. Na lekci může ale přijít kdokoli, je to otevřená akce,“ řekl Pavel Mattuš ze spinningového klubu. Ten se ale uzavře už v poledne, znovu se do něj sportovci vrátí až na Štěpána odpoledne.