Další ocenění pro Klaudii Dudovou za film Cesta ven

Ve francouzském Essonne, kde právě skončil Festival evropských filmů, vyhrála Klaudia Dudová cenu za nejlepší ženský herecký výkon za roli Žanety ve filmu Cesta ven režiséra Petra Václava, který byl do českých kin uveden v květnu letošního roku. A nejde o první takový úspěch – koncem června si Klaudia, která snímek natáčela bez jakýchkoli předchozích hereckých zkušeností, převzala obdobnou cenu z rukou Claudie Cardinalové na Art Film Festu v Trenčianských Teplicích.

Zdroj: ČT Ostrava Autor: Daniela Dostálková

Jde o příběh mladé romské ženy, která bojuje o obyčejně šťastný život. Naráží však na předsudky většinové společnosti a na mnohé další překážky, které jí zabraňují obstát v dnešním světě, v němž díky globalizaci a finanční krizi zmizela zejména pro Romy jak vyhlídka na práci, tak na důstojné bydlení.

Vedle režiséra a scenáristy Petra Václava se na filmu podíleli kameraman Štěpán Kučera, výtvarník Jan Pfeiffer a střihač Florent Mangeot. V hlavních rolích účinkují: Klaudia Dudová, David Ištok, Mária Zajacová-Ferencová a Natálie Hlaváčová.

Film Cesta ven byl po dlouhých 16 letech prvním snímkem, který reprezentoval českou kinematografii v oficiálním programu prestižního Mezinárodního filmového festivalu v Cannes. Do francouzské distribuce bude uveden 15. dubna 2015.

Klaudia Dudová nedávno s režisérem a scenáristou Petrem Václavem dokončila natáčení dalšího filmu s názvem Nikdy nejsme sami, ve kterém hlavní roli hraje Karel Roden, Lenka Vlasáková a Miroslav Hanuš. Film vzniká v produkci společnosti Mimesis Film a v koprodukci s Českou televizí. Premiéra filmu je naplánována na podzim příštího roku.