Karatisté z Ostravy vybojovali na soutěži v Pardubicích 16 medailí

V sobotu 13. 12. 2014 se osm členů reprezentačního týmu Shotokan Karate Klubu ATTFIS Ostrava zúčastnilo v Pardubicích turnaje s názvem „Karate Lions Cup 2014“. Získali tam 16 medailí. Nejúspěšnějším závodníkem klubu se stal pětiletý talent Lukáš Dobrozemský, který vybojoval tři zlaté medaile.

„Rada reprezentace klubu rozhodla o nasazení dvou členů ze zářijového náboru nových členů, konkrétně šlo o Natálii Strnadovou a Lukáše Dobrozemského ve skupině dětí předškolního věku. Jsme rádi, že tito závodníci také uspěli na turnaji v Pardubicích,“ uvedla reprezentační trenérka ostravských karatistů z klubu ATTFIS Ostrava Veronika Škodová. 

Lukáš Dobrozemský zvítězil v disciplínách: Kihon-Ido do 6 let, superkick a mini kumite do 6 let. Na pátém místě se umístil v kategorii 7–9 let KATA OPEN.

Dále se pak na turnaji představili stálí členové reprezentace. Amálie Ondroušková vyhrála svou kategorii kata mladších žákyň, ve které vybojovala bronz Lucie Petrušková. A z kategorie superkick získala Amálie také zlato.

Natálie Strnadová si z Lions Cupu odvezla bronzovou medaili z kata a stříbrnou medaili z disciplíny superkick. Eliška Čubová se stala stříbrnou medailistkou v kata a k tomu přidala ještě bronzovou medaili z kumite.

Jakub Ferad skončil stříbrný v kategorii starších žáků, bronzovým medailistou se stal Jiří Pochman. Jakub Pochman vybojoval bronz v disciplíně kata a zlato v kumite. Jeho bratr Jiří si z Pardubic odvezl ještě bronz z kumite.

Jakub Škoda, asistent hlavního trenéra, Shotokan Karate Klub ATTFIS Ostrava