Při požáru elektrárny u Moskvy zemřela členka ostrahy. Plameny šlehaly desítky metrů vysoko

Nejméně jednoho mrtvého a 13 zraněných si vyžádal velký požár, který vypukl v plynové elektrárně v Mytišči na severovýchodním okraji Moskvy. Plameny šlehaly několik desítek metrů vysoko a z místa stoupal hustý kouř. Hasičům se posléze podařilo plameny uhasit – i za pomoci dvou vrtulníků a dvou protipožárních vlaků.

„Zemřel jeden člověk, 12 zraněným byla pomoc poskytnuta ambulantně, jeden zraněný byl hospitalizován,“ uvedli lékaři podle agentury TASS.

Podle záchranářů se mrtvé tělo našlo během hašení požáru. Všichni zranění utrpěli popáleniny a přiotrávili se kouřem, nejvážněji zraněného přepravil do nemocnice vrtulník. Podle listu Kommersant při požáru zahynula členka ostrahy elektrárny, která před ohněm nestačila utéci.

Plyn byl pod tlakem, plameny proto šlehaly do výšky 40 metrů 

V prostoru elektrárny je vysokotlaká stanice, plynovod, technické zařízení a hospodářská budova. Oheň také poškodil ubytovnu v sousedství elektrárny, jejíž obyvatelé se sice zachránili, ale přišli o střechu nad hlavou.

Požár se rozšířil ze 200 na 800 metrů čtverečních, než se ho hasičům podařilo uhasit. Požár podle náměstka ministra Ilji Davidova pro mimořádné situace vznikl kvůli proražení plynovodu. Plyn byl pod tlakem, a tak plameny šlehaly 40 metrů vysoko.

Elektrárna v Mytišči je podle TASS v provozu od roku 1992, funguje především na zemní plyn a má výkon 1060 MW. Podle listu Komsomolskaja pravda elektrárna obstarává teplem a elektřinou více než milion obyvatel v Moskvě a jejím předměstí Mytišči.