Masakr v turecké Adaně: Osm mrtvých, z toho tři mladiství

Ankara - V Turecku zastřelil osmatřicetiletý muž osm lidí, včetně jednoho dítěte a dvou nezletilých. Všichni patřili k jeho rodině. Policie zatkla vraha se zbraní v ruce a motivy jeho činu nyní vyšetřuje. Rodinné drama se odehrálo ve městě Adana na jihu Turecka. Podle místního starosty za vraždami může stát spor o dědictví.

Podle místní televizní stanice NTV měl podezřelý Murat Yüksel v minulosti problémy s policií kvůli braní drog. Úřady objevily mrtvoly poté, co kdosi hasičům telefonoval, že na místě zločinu uniká plyn.


V Adaně žije početná kurdská menšina, která dosud uplatňuje krevní mstu a takzvané zločiny pro čest, kdy smrtí trestá ty členy rodiny, kteří se provinili pošpiněním rodinné cti.

/*json*/{"map":{"lat":36.3682219009,"lng":34.9365234375,"zoom":7,"mapTypeId":"hybrid"},"markers":[{"lat":37.000716,"lng":35.313737,"type":"1","description":""}],"polylines":[],"circles":[],"polygons":[],"rectangles":[]}/*json*/

Počátkem května zabili ozbrojenci na jihovýchodě Turecka při svatební hostině 44 lidí. Ani tehdy nešlo o teroristický útok, ale o krvavé řešení sporu mezi dvěma rodinami.

Místo vraždy osmi lidí v turecké Adaně
Zdroj: ČT24
Autor: ČT24