Frrrnk… a byly pryč

Summerville (USA) – Přes 1600 želv uteklo z farmy nedaleko amerického města Summerville ve státě Georgia. Majitel farmy David Driver na policii nahlásil, že kovové bariéry kolem jeho jezírka s želvami na Harrisburg Road patrně poškodili vandalové, a umožnili tak těmto jinak ne právě rychlostí vynikajícím tvorům uniknout na svobodu. Předpokládá se, že želvy zamíří nejkratší cestou do jiného jezírka nebo nádrže.

Zdroj: Chattanooga Times Autor: Allison Love

Farmář pro list Chattanooga Times Free Press upřesnil, že želvy ze své farmy prodává do obchodů se zvířátky na Floridě a v Číně. Nyní podle svých slov postrádá 1600 ze 2200 želv.

Želví farmy jsou jinak poměrně vzácné, podle Drivera jsou ve státě Georgia pouze tři. „V oblasti Harrisburgu se pohybují smečky divokých želv. Mějte se na pozoru,“ zažertoval smutně Driver směrem k obyvatelstvu. Ztracená zvířata hledá policie.

/*json*/{"map":{"lat":34.54240889141,"lng":-85.354156494141,"zoom":14,"mapTypeId":"hybrid"},"markers":[],"polylines":[],"circles":[],"polygons":[],"rectangles":[]}/*json*/