Případ požáru ubytovny: soud v Plzni poslal do vazby seniora obviněného z obecného ohrožení

V souvislosti s úterním požárem ubytovny v Plzni poslal v pátek okresní soud do vazby jednasedmdesátiletého muže. Policie ho obvinila z obecného ohrožení z nedbalosti, za což mu může u soudu hrozit až osmileté vězení, řekla policejní mluvčí Pavla Burešová. Při požáru se zranilo 12 lidí, ve středu vyšetřovatelé našli ve vyhořelém objektu torzo lidského těla.

Požár ubytovny byl vidět z velké části Plzně
Zdroj: Facebook Autor: ‎Jirka B Vespař‎

Podle dosavadního vyšetřování oheň vznikl od hořící svíčky v pokoji obviněného muže a následně se rychle rozšířil konstrukcí ubytovny. Velká část dvoupodlažního objektu o rozměrech zhruba třináct na sto metrů shořela.

Spolumajitel vyčíslil škody na 40 milionů korun, policie ani hasiči zatím tuto škodu nepotvrdili. Ubytovna měla kapacitu 130 míst. Žili v ní většinou Češi, menšinu tvořili cizinci. Obviněný muž je Čech.

Policie podle Burešové stále zjišťuje totožnost mrtvého. S přesnou identifikací mají pomoci posudky znalců. Podle některých informací to byla obyvatelka ubytovny.

Není vyloučeno, že policie ještě při vyšetřování případu zpřísní kvalifikaci. Trestní sazba by se pak zvedla až na deset let. Policie ale zatím tuto možnost nekomentovala.

Někteří zranění obyvatelé ubytovny jsou stále v nemocnici. Město se postaralo o část těch, kteří při požáru přišli o střechu nad hlavou a nabídlo jim náhradní útočiště v jiných ubytovnách. Do pomoci se zapojili i někteří zaměstnavatelé a pracovní agentura.