Zemřela televizní a rozhlasová moderátorka Stanislava Lekešová

Ve věku 63 let zemřela ve čtvrtek po těžké nemoci televizní a rozhlasová moderátorka Stanislava Lekešová. Uvedl to v pátek na svém webu Český rozhlas (ČRo). Lekešová pracovala v médiích od poloviny 80. let. Začínala jako televizní hlasatelka v Československé televizi, později moderovala třeba magazín pro ženy Sama doma. Vedle toho působila i v Českém rozhlasu.

Stanislava Lekešová zemřela ve věku 63 let
Zdroj: ČT

Stanislava Lekešová vystudovala v Praze právnickou fakultu. Už v mládí ale nastoupila do televize a v médiích pak pracovala více než tři desítky let. Poprvé se objevila jako programová moderátorka v Československé televizi v roce 1985.

„Úplně náhodně jsem vyslechla konkurz na pozici televizní hlasatelky. A nevím, co mě to napadlo. Vždycky si říkám, že tam musel zaúřadovat osud nebo nějaká nadpřirozená moc,“ citoval Lekešovou ČRo. 

Později ji lidé mohli slyšet také na několika rozhlasových stanicích. Kromě Českého rozhlasu Dvojka spolupracovala externě i s rozhlasovými stanicemi Radio City nebo Frekvence 1. Několik let také moderovala v České televizi magazín pro ženy Sama doma.