Kruhový objezd ve Frýdku-Místku má vyřešit problémy na Slezské ulici

Frýdek-Místek - Stavba kruhového objezdu ve Frýdku-Místku by měla vyřešit dopravní situaci na křižovatce ulic Staroměstská a Slezská. Výstavba v pořadí šestého kruhového objezdu ve městě začne ve čtvrtek 24. července. Silnice nebude v době výstavby uzavřená, ale bez dopravního omezení se neobejde a dají se očekávat kolony automobilů, řekla dnes mluvčí magistrátu Jana Matějíková.

„V době dopravní špičky je komplikovaný zejména průjezd ulicí Slezská ve směru na Dobrou,“ sdělila mluvčí. Podle vedoucího odboru dopravy na magistrátu Miroslava Hronovského se začne kruhový objezd ve frýdecké lokalitě Slezská budovat od 24. července, kdy bude staveniště předáno zhotoviteli stavebních prací, společnosti ODS-Dopravní stavby Ostrava. Stavba by měla být hotova do 20. listopadu.

Výstavbu okružní křižovatky ulic Staroměstská a Slezská pocítí řidiči i cestující městskou veřejnou dopravou. Průjezd bude možný, ale po dobu stavebních prací bude doprava v těchto místech řízena světelným signalizačním zařízením, takže se asi budou tvořit kolony. Místní řidiči se snad stavbě vyhnou a budou jezdit bočními uličkami, řekla mluvčí. Lidé cestující MHD pak budou mít přemístěnou autobusovou zastávku s názvem Modrá Labuť o několik metrů dále.

Investorem stavby je Krajský úřad Moravskoslezského kraje, zhotovitelem stavebních prací je akciová společnost ODS-Dopravní stavby Ostrava. Frýdek-Místek se na výstavbě kruhového objezdu podílí zhruba jedním milionem korun, který vynaložil na zpracování projektové dokumentace a vyřízení stavebního povolení.

Na kritickou dopravní situaci v šedesátitisícovém městě upozornila dnešní Mladá Fronta Dnes v regionální příloze. Podle deníku se doprava ve městě ještě zhorší, až automobilka Hyundai rozjede výrobu a na jaře příštího roku začne vyrábět na dvě směny. Městu totiž stále chybí obchvat a většina dopravy, mířící do nošovické automobilky z vnitrozemí, bude muset využívat již dnes přetížený průtah městem. Z blížícího se zahájení výroby má obavy i frýdecko-místecká primátorka Eva Richtrová. Plánovanou výstavbu obchvatu blokuje žaloba hnutí Beskydčan a nikdo neví, kdy o ní bude soud rozhodovat.