Z loňských vyvrhelů TOP 09 jsou noví poslanečtí poradci

Praha - Strana TOP 09 vrací po volbách do politiky své zkompromitované lidi. Křesla poslaneckých poradců a asistentů dostali bývalý poslanec KDU-ČSL a později TOP 09 Ladislav Šustr a stranický manažer TOP 09 Luděk Kudláček, kteří loni na své posty rezignovali kvůli kauze s nabídkou peněz za změnu loterijního zákona. Informaci přinesla MfDnes.

Šustr je neformálním poradcem nové poslankyně Jaroslavy Schejbalové, kterou jako zkušený exposlanec učí fungování horní komory. Kudláček je zase asistentem poslance TOP 09 Jana Husáka, který si pochvaluje jeho jazykové a politické znalosti. Podle Schejbalové, která zaměstnává i Šustrova syna Ladislava, je Šustr solidní člověk, kterému důvěřuje: „Podle mě žádný úplatný lobbing nesliboval.“

MfDnes loni za stranami vyslala redaktora v roli majitele heren, který chce darovat milion korun na kampaň. Na oplátku požadoval, aby politici v Parlamentu zabránili změně loterijního zákona, která byla pro podnikatele nevýhodná. V testu propadlo pět významných politiků a úředníků. Byli to ještě komunisté Jiří Dolejš a Čeněk Milota a sekretář KDU-ČSL Jiří Stodůlka.