Policie navrhla obžalovat Ransdorfa kvůli nehodě

Praha - Policie navrhla obžalovat komunistického europoslance Miloslava Ransdorfa kvůli dopravní nehodě, při které byla v červnu 2007 na přechodu v Praze zraněna žena. Státní zastupitelství pro Prahu 2 spis obdrželo, o dalším postupu rozhodne v příštích dnech. Policisté počátkem září obvinili Ransdorfa z ublížení na zdraví z nedbalosti, v případě uznání viny mu za to hrozí až roční trest vězení.

Policie v září zahájila stíhání Ransdorfa již podruhé. Kvůli jeho opakovanému zvolení do Evropského parlamentu (EP) bylo totiž první obvinění zrušeno a policisté museli znovu požádat o zbavení imunity.

Případ se odehrál v červnu 2007, kdy Ransdorf srazil autem ženu na přechodu v Praze 6. Chodkyně podle tehdejších informací médií utrpěla lehčí zranění, oděrky na hlavě či rukou. Policie původně dospěla k závěru, že šlo o přestupek, později ale změnila názor. Ransdorf již dříve uvedl, že se s ženou mimosoudně vyrovnal.

Ransdorf boural víckrát

Pro europoslance to není jediný podobný případ. V červenci 2008 totiž na přechodu v české metropoli porazil autem dívku, která byla převezena do nemocnice se zraněními. Policisté nehodu původně vyšetřovali s tím, že mohlo jít o trestný čin ublížení na zdraví. Na základě znaleckého posudku ale dospěli k závěru, že Ransdorf spáchal přestupek proti bezpečnosti a plynulosti silničního provozu.

O další Ransdorfově kolizi informoval koncem letošního dubna server Týden.cz. V pražské Libušské ulici přehlédl projíždějící vůz a svým autem o něj zavadil, napsal server.