Rom zkolaboval v sobotu po zákroku policistů, později zemřel

Kynšperk (Sokolovsko) – Zemřel muž, který v sobotu v Kynšperku nad Ohří zkolaboval po policejním zákroku. Policisté o víkendu uvedli, že při jeho zadržení použili donucovací prostředky, protože byl agresivní a napadal lidi. Podle serveru Romea šlo o Roma.

Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS) případ prověřuje. Další podrobnosti, například ani to, kdy muž zemřel, dnes mluvčí GIBS Radka Sandorová neuvedla. Romea píše, že šlo o třiatřicetiletého otce tří dětí a že zemřel v neděli v nemocnici v Sokolově.

Mluvčí krajské záchranky Barbora Silná v neděli uvedla, že incident se stal v odlehlé části Kynšperku. Lékař zjistil, že muž má srdeční zástavu. Asi po dvaceti minutách ho oživil, ve vážném stavu byl převezen do sokolovské nemocnice. Silná poznamenala, že muž měl na těle řadu podlitin. „Jak k těmto zraněním přišel a proč zkolaboval, to nevíme,“ dodala.

Mluvčí krajské policie Andrea Kávová o víkendu řekla, že policisté muže zadrželi, protože napadal lidi a byl agresivní. Policisté použili donucovací prostředky a nasadili mu pouta. Muž ale náhle ztratil vědomí. Policisté podle krajské mluvčí zavolali záchrannou službu a sami se snažili muže oživit.