Policejní hlídka zachránila život řidiči s infarktem

V boj o život se změnila cesta do práce pro řidiče osobního auta. Zachránili ho policisté, kteří projížděli kolem jen náhodou.

„Řidič vozidla přijížděl od Ostravy v levém jízdním pruhu, s vozidlem pak narazil do plastových reflexních pilířů,“ informovala Monika Mikulková z Dopravní policie Frýdek-Místek. Řidič byl v bezvědomí, policisté ho vytáhli ven z vozidla a na místě začali s resuscitací.

Reportáž Jiřího Loučky (zdroj: ČT24)

Nehoda se stala během dopravní špičky, kdy po rondelu projíždějí stovky aut. Podle slov policie si řidiči tuto nehodu natáčeli na mobil nebo digitální fotoaparát. Nikdo nezastavil a nikdo nepomohl.

Pacienta s infarktem převezli záchranáři na specializované pracoviště do Městské nemocnice v Ostravě. Díky včasné pomoci se lékařům podařilo pacienta stabilizovat a nyní leží v umělém spánku.

U jiné tragické nehody zasahovali dnes nad ránem také hasiči u Velké Bystřice na Olomoucku. Tady se jim ale řidiče zachránit nepodařilo. Zřejmě kvůli vydatnému sněžení narazil do pilíře mostu. Auto po nárazu začalo hořet. 

Výběr redakce

Aktuálně z rubriky Archiv

Válka na Blízkém východě minutu po minutě: říjen 2023

1. 12. 2023

Za smrt pacientky ve zlínské nemocnici může personál, konkrétního viníka ale policisté nenašli

Krajská nemocnice Tomáše Bati ve Zlíně pochybila při endoskopickém výkonu, po kterém jedna pacientka zemřela a jedna byla těžce zraněna. Podle policie selhal zdravotnický personál, když zaměnil sterilní látku za desinfekci. Konkrétního viníka se ale nepodařilo najít a kriminalisté tak případ odložili. Informovala o tom mluvčí zlínské policie Monika Kozumplíková. Nemocnice je v současnosti vyšetřována také kvůli nákaze pacientů a personálu salmonelózou – celkem onemocnělo 68 lidí.
16. 1. 2020

Před 30 lety se snídalo u Mitterranda. Husák musel počkat, přednost dostal Havel

Za tradiční prvenství Francoise Mitterranda bývá považován fakt, že se stal prvním socialistickým prezidentem v dějinách Francie. Výrazná osobnost evropské politiky 20. století má ovšem význam i pro dějiny české, potažmo československé – Mitterrand byl totiž prvním západním státníkem, který před rokem 1989 jednal s představiteli tuzemského disentu, a postavil je tak téměř na roveň Husákovy a Jakešovy nomenklatury.
9. 12. 2018

Ferdinand Peroutka. Muž střední cesty, kterou zavály dějiny

Novinář Ferdinand Peroutka, nejzvučnější hlas české názorové publicistiky 20. století a břitký kritik nacistické i komunistické totality, označil svého předchůdce Karla Havlíčka Borovského v dobrém slova smyslu za muže střední cesty. On sám jím byl také - jen mu ji zavály dějiny. Od jeho smrti právě uplynulo čtyřicet let.
25. 2. 2015Aktualizováno20. 4. 2018
Načítání...