Pavel Göbl natáčí v rožnovském skanzenu novou pohádku

Rožnov pod Radhoštěm - Režisér a spisovatel Pavel Göbl natáčí ve skanzenu v Rožnově pod Radhoštěm novou pohádku Kovář z Podlesí, ke které napsal i scénář. Hraný film kombinovaný s animací loutek, dokreslováním a s 3D triky, zdobí slavní herci jako Boleslav Polívka, Jiří Somr, Ivana Chýlková a další. Film vyrábí společnost Next Production, Česká televize je koproducentem.

Natáčení je zhruba v polovině. V jedné z dřevěných chalup skanzenu teď štáb připravuje závěrečnou scénu - svatbu.

„Nepřeje nám úplně počasí, takže místo toho, abychom točili venku, tak jsme to zahnali do stodoly,“ říká režisér Pavel Göbl.

Video Reportáž Petry Sasínové
video

Reportáž Petry Sasínové

Boleslav Polívka hraje hlavní roli kováře z Podlesí. „Mám jednu nohu, ale teď mám ještě obě. Taky mám takový mohutný knír, který se mi nalepí. Scénář je krásný, režisér výborný, má humor a má v sobě zvláštní poezii,“ říká herec.

Děj se odehrává v městečku stiženém kletbou. Zlomit ji může jen kovářův synovec Toník, který musí bojovat také se zlými vílami. Kulisy i kostýmy jsou stylizované do baroka.

„Hraji starostu a měl bych tady mít všechno na starosti, nikdo mne však nebere vážně. Ale jsem hrozně rád, že točíme tady v Rožnově. Vzpomněl jsem si, respektive, bylo mi přopomenuto, že jsme tady před několika desítkami let natáčeli Nikoolu Šuhaje loupežníka,“ vzpomíná herec Josef Somr.

V menší roli diváci uvidí Vratislava Brabence, saxofonistu undergroundové skupiny Plastic People of the Universe. „Dostal jsem roli barokního hospodského. Zatím to vypadá zajímavě. Na závěr prý vynaleznu lahvový pivo. Ale nevím, jestli je to pedagogicky úplně správné,“ zamýšlí se Vratislav Brabenec. 

Jak to všechno dopadlo budou moci posoudit diváci až příští rok. Filmová premiéra pohádky v bude v únoru 2013.