Před rokem lupiči přepadli auto bezpečnostní služby. Ukradli přes 40 milionů

Rousínov (Vyškovsko) – Už rok pátrají policisté po lupičích, kteří na dálnici D1 nedaleko Rousínova přepadli vůz bezpečnostní služby Loomis. Posádku auta pachatelé spoutali a odnesli si bedny s více než 40 miliony korun. Policie po mužích stále pátrá.

K celé události došlo v neděli 27. listopadu 2011 kolem půl jedenácté večer. Vozidlo bezpečnostní agentury, které vyjelo z Brna a směřovalo na Olomouc, zastavilo tmavě modré civilní auto. „Vozidlo mělo mít údajně maják a vypadalo jako policejní. Následně z něj vystoupil nejprve jeden muž. Ten donutil velitele posádky vystoupit a přejít dozadu s tím, že má zkontrolovat zadní světla. Pod pohrůžkou střelby tam muže spoutal,“ popsala podrobnosti mluvčí policie Petra Vedrová. Z auta poté vystoupil druhý pachatel. Oba společně spoutali také řidiče auta a nechali oba muže na mezi u dálnice. Bedny s penězi poté vynesli, auto zapálili a zmizeli.

Policie nechce bližší informace k případu z taktických důvodů odhalovat. „Vyslechli jsme desítky svědků a zajistili důkazy, ale zatím se nepodařilo nikoho obvinit. Případ jsme neodložili, nadále na něm pracuje tým vyšetřovatelů,“ potvrdila Vedrová. Tato loupež se stala čtvrtou největší českou novodobou loupeží.

Před šesti lety lupiči nedaleko ukradli 77 milionů

Na Vyškovsku došlo k podobné loupeži už podruhé. V roce 2006 zastavila skupinka mužů převlečená do policejních uniforem dodávku bezpečnostní agentury, která převážela 77 milionů korun. Posádku k předání peněz donutili pod výhružkou, že jinak použijí protitankovou střelu. Pachatele ani ukradené peníze policie nikdy nevypátrala.